Коли ви вигадуєте світ для НРІ, чи доробляєте світ, вигаданий кимось іншим, треба думати у першу чергу про грабельність. Це десь у книзі може бути суворий та справедливий король, який керує своїм королівством залізною рукою, а всі проблеми вирішує магією, а всі проблеми вирішує чарами, або за допомогою своїх вірних лицарів-магів. Вам потрібно створити уряд, що дасть гравцям гачки для пригод. Тобто багатовимірну структуру з купою вад і сильних сторін. Щоб допомогти вам у цьому, я викладу тут чекліст, який допоможе вам зрозуміти, над чим треба попрацювати. У цій статті я спираюсь на книгу правил настільно-рольової гри «Worlds Without Number».
- Уряд повинен мати конфлікти всередині себе, конфлікти з громадянами країни, та конфлікти з заколотниками.
- Уряд повинен мати способи реагувати на дії персонажів гравців. Ви можете не підраховувати кількість та озброєння варти місцевого лорда. Але було б добре розуміти, що вона є та де вона і на що спроможна.
- Уряд повинен бути продовженням самоототожнення нації. Ви повинні розуміти, чому саме такий уряд існує у цій країні.
Тепер пройдемось по питанням, які добре було б задати собі, щоб розуміти свій
світ і не заплутатися у ньому.
- Наскільки велика щільність населення у вас в королівстві? З цього буде виходити розуміння можливостей уряду. Ці можливості дуже різні у сільського старости, провінціального барона, та короля, який перебуває на троні у столиці.
- Яка структура уряду? Форма правління? Наприклад:: король чи королева над меншими лордами; самодержець із чиновниками, які не є дворянами; президент, обраний певними виборцями; воєначальник визнаний найсильнішим; вибраний Богом лідер країни; володар, що спирається на магію, сенат, парламент та інші.
- Як виглядає правлячий клас? Хто це взагалі такі? Наприклад:: спадкове дворянство крові; могутні купці-князі та олігархи; чаклуни та майстри таємних мистецтв; магічно наділені родоводи; пролетаріат, селянство чи ремісники; духовенство однієї чи кількох конфесій; нелюди певного типу; полководці та воєначальники, та інші.
- На яке джерело легітимності спирається влада? Наприклад:: вони просто завжди були правителями; вони вважаються мудрішими й чеснішими за всіх інших; їхня бойова міць вражає; боги обрали їх вождями; вони були обрані з волі народу; їх люблять за їхню доброзичливість; вони повністю розгромили останню групу повстанців; вони принесли країні процвітання; вони розгромили попередній уряд; та інші.
- Які органи контролю є у влади? Наприклад:: підлеглі лорди, що присягнули правителю; простолюдини-бюрократи; магічно обдаровані силовики; діячі релігії, пов'язаної з державною владою; потужна і шанована судова система; керовані урядом монстри або дикі звірі, що тримають жителів в страху.
- Наскільки стабільним є уряд? Ненадійний, маючий проблеми, відносно стабільний, або стабільний та здатний витримати удари.
Тим, хто хоче додати світу життя, можна створити (або вигадати) якісь урядові свята. Чи є в вашому світі Новий рік? Свято першого дня весни? Також можна вигадати
проблеми, які були вирішені, або створені урядом нещодавно. Може уряд
будує якийсь монумент? Чи створює дорогу через все місто і для її будівництва виганяє людей з їхніх домівок?
Коментарі
Дописати коментар