Перейти до основного вмісту

Історія у ваших світах

Історія у ваших світах
Конструюючи середовище для гри, ви будете ставити собі багато запитань. Одне з найпоширеніших: «Яка історія у цього?». Як ми бачимо, з прикладів реального світу, історія доволі важлива, бо з неї буде будуватися культура, структура суспільства та навіть те, як побудовані міста. Вам не треба прописувати всю історію якоїсь нації, міста чи руїн, потрібно лише прописати той мінімум, який дасть вам можливість імпровізувати, видумуючи про що будуть книги на полицях, які герби будуть намальовані на зброї, та як будуть ставитися до організації фаєр-шоу у місті. Текст, який ви прочитаєте далі, буде базуватися на порадах з системи «Worlds Without Number». Приклади, які я тут наводжу, узяти з рулбуку, але не в повному обсязі.

За для спрощення можна розділити історію будь-якої соціальної групи на походження, підйом, пік та падіння. Деякі етапи можуть повторюватися, тоді вам знадобиться створити епіцикл.

Як утворилася група? Корінні народи, об'єднані у цьому районі. Вони були біженцями з занепалої землі. Вони були вигнанцями або програли в якійсь громадянській війні. Вони були колоністами, які стали незалежними. Вони були чарівним чином створені чи сформовані тут.

Заразом ви можете визначитися з тим, що сталося з корінними народами, що мешкали у цій місцевості. Це може бути джерелом для контенту при підготовці пригод для вашої партії. Тут не було інших людей. Вони були знищені під час війни. Вони були повністю асимільовані. Вони були вигнані. Вони стали правлячим класом. Вони стали пригніченим нижчим класом.

Тепер треба зрозуміти яку історичну кризу пережила група і це спровокувало її підйом. Вторгнення варварів. Колоніальне вторгнення з боку наймогутнішої держави. Декадентські тенденції у суспільстві чи велике соціальне зло. Божественний гнів. Агресивний у геополітичному плані сусід. Економічний колапс. Невдала зовнішня війна. Ідеологічний розкол. Некомпетентне керування. Внутрішні біженці через стихійне лихо. Втрата культурної довіри.

Але ж вони якось перебороли кризу? Що їм допомогло? З'явився блискучий і натхненний лідер. Організація та єдність подолали труднощі. Похмура рішучість та толерантність до зла. Віра зміцнила їх проти горя. Вміле використання магії допомогло розв'язувати проблему. Військова доблесть та військова хитрість.

І ось ми дійшли до піку. Що міг дати пік цієї групи світу? Це залежить від масштабу групи. Бо пік аристократичної родини не можна порівнювати з піком імперії. Тому, адаптуючи поради з цього тексту, орієнтуйтесь на контекст. Жахливе регіональне зло було розчавлене. Були збудовані академії, які досі шануються. Старі вороги об'єдналися разом у союз. Великі магічні структури були чарівним чином активовані, або збудовані. Вони контролювали торгівлю всього регіону. Це була гегемонія над слабшими сусідами.

І все ж настав час падіння. Чому вони не змогли здолати чергову кризу? Їхній народ був надто глибоко розділений. Їхнє керівництво було безнадійно некомпетентним. Боги прокляли їх, щоб зруйнувати. Занепад і егоцентризм прирекли їх на загибель. Вони були надзвичайно самовпевнені у своїх планах. Їхні сусіди змовилися допомогти зруйнувати їх.

Що сталося з тими, хто пережив останню кризу? Вони бігли у пошуках притулку до сусідньої країни. Вони намагалися сховатися у небезпечній пустелі. Вони були знищені непримиренними суперниками. Вони виродились у дикунів. Вони були поневолені своїми ворогами. Вони були чарівним чином перетворені чи спотворені.

Ви можете додавати деталі та доробляти те, що вийшло скільки вам хочеться. Треба розуміти лише одне, ви створюєте не простий світ який буде прикрашати фантастичну історію, а середовище для гри. Тому результати вашої світобудови повинні бути такими, які дадуть вам матеріал для ігрового контенту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Теги персонажів

Це Теги персонажів (Character Tags) з книги "The Atlas of the Latter Earth" Кевіна Кроуфорда. Дозвіл на переклад автор цього блогу отримав у приватному спілкуванні з К. Кроуфордом. Якщо у вас є якісь питання або пропозиції пишіть на електронну пошту fanat1986@gmail.com  Дякую за допомогу з вичиткою Valora ! Так само як руїни, міста чи еліти можна визначити за допомогою тегів, так само можна визначити та окремих персонажів. Теги персонажів призначені для того, щоб дати вам швидкий спосіб визначити мотиваційні риси та елементи історії створених вами NPC, незалежно від того, чи є вони антагоністами, симпатичними фігурами, чи суперечними особистостями. Ви також можете використати ці теги як підказки для створення аспектів власного персонажа. Кожен тег персонажа супроводжується обговоренням різних способів прояву цього аспекту, чи то як особистої риси, чи то як ситуації, що визначила його теперішнє становище. Теги, як правило, зосереджені на тому, як ця риса може вплинути на приго...

Ролплей (відіграш) діями

Відіграш в НРІ складається з двох частин - акторська гра та дії. Акторська гра це зміна голосу, інтонації та манери мовлення та опис реакцій персонажа на те, що відбувається в грі (злість, здивування, розчарування). Під час гри в живу до цього можуть додаватися тематичний одяг, жести та (опціонально) гра на музичних інструментах. Під відіграшем діями я розумію відігравання різних аспектів персонажа, які гравець або прописав сам, або отримав разом з прегеном. Нажаль, я часто бачу, що люди взагалі не розуміють, що відіграш діями існує і що він не менш важливий, а для деяких ігор навіть більш важливий ніж акторська гра. Тому я хочу поговорити про нього більш детально. З чого почати відіграш діями? Для того, шоб вам було що відігравати діями, у вашого персонажа повинен бути ряд аспектів, які будуть спонукати до такого ролплею. Вони закладаються на моменті створення передісторії. Наприклад, ваш персонаж постраждав від дій дворян, які використовували його та його сім’ю для власного збагаченн...

Створення неігрових персонажів гравцем

Наразі я граю у дві довгі кампанії - по системах Swords of the Serpentine та самописній, системі від мого друга дитинства. В мечах ми граємо в міське фентезі з елементами детективу, а у мого друга в самописній системі ми граємо в доволі класичну пригодницьку партію в регіоні, де конфліктують між собою різні фракції. Оля (майстриня SotS) попросила підготувати пару неігрових персонажів (НІПів) кожного з гравців перед стартом кампейну. Я настільки розігнався, що привніс цю практику в другий кампейн, в якому я граю. Оскільки я не маю змоги водити багато ігор, то, мабуть, найкраще що я можу - поділитися позитивними практиками, які допомогли покращити ігри, в яких я беру участь. Практика створення НІПів гравцем стала виявилася позитивною, тож ділюся. А чи треба? Не варто створювати неігрових персонажів якщо ви не впевнені, що майстер погодиться їх додавати до ігрового світу. Поговоріть з майстром, уточніть деталі сетінгу та особливості проведення пригоди. Можливо, ви будете грати у кампейн, ...