Перейти до основного вмісту

Підступні енкаунтери

Підступні енкаунтери

Щось доволі давно я не викладав ніяких енкаунтерів. Справа в тому, що я веду лише один кампейн в якому група вже не одну сесію займається розв’язанням квесту - пошук терориста та знешкодження бомби у місті біля великого озера. Але деякі напрацювання в мене є, тож я можу поділитися ними з вами. Тут не буде розділення на нічні, денні, мирні та бойові енкаунтери, просто купа підступних ідей, які можуть вам сподобатися. Якщо ви – один з гравців, який в мене грає, то далі не читайте.
  1. Підкинутий артефакт. Під час ночівлі, або денної стоянки, до групи підкрадається пройдисвіт, що підкидує в табір якийсь артефакт. Пройдисвіт дуже гарно крадеться до того ж він обирає час, коли група максимально неуважна. Через деякий час до табору прямують якісь нерозумні монстри. Як варіант – големи. Гравці або повинні чинити спротив, або дозволити монстрам забігти у центр табору, та забрати артефакт. Якщо група прийме бій, пройдисвіт спробує поцупити артефакт пізніше.
  2. Слизень. До багаття в таборі виходить здоровезний слизень, який щось незрозуміло буркоче людською мовою. Якщо хтось з гравців мисливець, він може озрозуміти (через перевірку навички) шо це один з видів худоби. Але, якщо в групі такого персонажа не має, слизень буде лякати їх, бо не атакує, а просто знаходиться поряд і буркоче щось незрозуміле.
  3. Пророк поганих ідей. Назустріч групі виходить людиноподібна істота, що нагадує ожилу статую. Цей чоловік або жінка виглядає доброзичливо, аж поки не почне розмовляти. Ті, хто його слухають дві-три хвилини, повинні робити ряткидки від ментального впливу. У разі невдачі, вони будуть змушені перейнятися ідеями пророка. Якщо так сталося, персонаж гравця повинен раз у деякий час проповідувати ці ідеї розумним істотам, яких він раніше не бачив. Якщо він не спроможний це робити, він отримує шкоду у вигляді втрати ресурсів, наприклад пунктів здоров’я. Гравці можуть відігнати пророка, для чого їм потрібно атакувати його декілька разів. Але зробити це не просто, бо він уособлює доброзичливість і атакувати його можна тільки, якщо ви пройшли ментальний ряткидок. Прикладом поганої ідеї може бути користь рабства. Як ГМ, ви можете визначити самі, як довго діє ментальний вірус, що заклав пророк у персонажів гравців.
  4. Лісова пожежа. Цей енкауннтер можна підкинути групі під час стоянки у лісі. Вогонь йде до табору. Що вони будуть робити? Якщо у вас магічне фентезі, вогонь можуть супроводжувати елементалі вогню. У будь-якому разі, перше, що побачать гравці – багато звірів, що біжать в напрямку табору. Нагадаю, що гравці не знають про пожежу, а просто бачать звірів, які несуться на них.
  5. Птахи та краби. В небі над групою починають кружляти птиці. Якщо в групі є персонаж, що розбирається природі, він може зрозуміти – це стерв’ятники. Але чому вони кружляють над групою? Якщо нічого не робити, через деякий час групу атакують велетенські краби. Птиці спробують допомогти крабам, атакуючи в піке найменш захищеного члена групи. Якщо розігнати птиць пострілами, або закляттями – краби не нападуть.
  6. Скриня фей. Цей енкаунтер можна влаштувати під час подорожі. Група персонажів гравців бачить двох підлітків, що несуть велику скриню. Як тільки група бачить цих підлітків, вони тікають, лишаючи скриню. Якщо група захоче наздогнати цих підлітків, то в якийсь момент вони перетворяться на звичайних щурів – простих тварин. Скриня лишається посеред дороги. Чи стануть гравці відкривати її? Звісно ж там є пастка – прокляття, яке позначає того, хто відкриє скриню міткою фей, роблячи його вигляд максимально диким і відлюдним. Тепер цей персонаж повинен зробити щось для фей, про що вони скажуть йому уві сні. Прокляття можна зняти, але я дуже раджу майстру не давати це зробити просто так звичайним закляттям. Подумайте, чому таке закляття може не спрацювати, або спрацювати не так, як хотілося б гравцю. Може, якщо зняти прокляття, воно перекинеться на того, хто його зняв?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Теги персонажів

Це Теги персонажів (Character Tags) з книги "The Atlas of the Latter Earth" Кевіна Кроуфорда. Дозвіл на переклад автор цього блогу отримав у приватному спілкуванні з К. Кроуфордом. Якщо у вас є якісь питання або пропозиції пишіть на електронну пошту fanat1986@gmail.com  Дякую за допомогу з вичиткою Valora ! Так само як руїни, міста чи еліти можна визначити за допомогою тегів, так само можна визначити та окремих персонажів. Теги персонажів призначені для того, щоб дати вам швидкий спосіб визначити мотиваційні риси та елементи історії створених вами NPC, незалежно від того, чи є вони антагоністами, симпатичними фігурами, чи суперечними особистостями. Ви також можете використати ці теги як підказки для створення аспектів власного персонажа. Кожен тег персонажа супроводжується обговоренням різних способів прояву цього аспекту, чи то як особистої риси, чи то як ситуації, що визначила його теперішнє становище. Теги, як правило, зосереджені на тому, як ця риса може вплинути на приго...

Ролплей (відіграш) діями

Відіграш в НРІ складається з двох частин - акторська гра та дії. Акторська гра це зміна голосу, інтонації та манери мовлення та опис реакцій персонажа на те, що відбувається в грі (злість, здивування, розчарування). Під час гри в живу до цього можуть додаватися тематичний одяг, жести та (опціонально) гра на музичних інструментах. Під відіграшем діями я розумію відігравання різних аспектів персонажа, які гравець або прописав сам, або отримав разом з прегеном. Нажаль, я часто бачу, що люди взагалі не розуміють, що відіграш діями існує і що він не менш важливий, а для деяких ігор навіть більш важливий ніж акторська гра. Тому я хочу поговорити про нього більш детально. З чого почати відіграш діями? Для того, шоб вам було що відігравати діями, у вашого персонажа повинен бути ряд аспектів, які будуть спонукати до такого ролплею. Вони закладаються на моменті створення передісторії. Наприклад, ваш персонаж постраждав від дій дворян, які використовували його та його сім’ю для власного збагаченн...

Створення неігрових персонажів гравцем

Наразі я граю у дві довгі кампанії - по системах Swords of the Serpentine та самописній, системі від мого друга дитинства. В мечах ми граємо в міське фентезі з елементами детективу, а у мого друга в самописній системі ми граємо в доволі класичну пригодницьку партію в регіоні, де конфліктують між собою різні фракції. Оля (майстриня SotS) попросила підготувати пару неігрових персонажів (НІПів) кожного з гравців перед стартом кампейну. Я настільки розігнався, що привніс цю практику в другий кампейн, в якому я граю. Оскільки я не маю змоги водити багато ігор, то, мабуть, найкраще що я можу - поділитися позитивними практиками, які допомогли покращити ігри, в яких я беру участь. Практика створення НІПів гравцем стала виявилася позитивною, тож ділюся. А чи треба? Не варто створювати неігрових персонажів якщо ви не впевнені, що майстер погодиться їх додавати до ігрового світу. Поговоріть з майстром, уточніть деталі сетінгу та особливості проведення пригоди. Можливо, ви будете грати у кампейн, ...