Перейти до основного вмісту

Випадкові зустрічі (енкаунтери)

Я починав цей блог с задумом давати поради людям як зробити випадкові енкаунтери краще. Але ми всі потроху розвиваємось і, з часом, я зрозумів, що треба змінювати підхід до таких енкаунтерів як до явища. Тож найкраще, що ви можете зробити з випадковими зустрічами — прив'язати їх до середовища, яке ви прописали (або хтось прописав за вас, якщо ви водите готову пригоду).

Річ у тім, що монстрів або НІПів не можна діставати з кишені. Вони, як і персонажі гравців – продукт цього світу. Тож, якщо ви готуєте подорож, можна підготувати гравцям енкаунтери, які мають коріння в тому середовищі, через яке подорожуватимуть гравці. Тобто, якщо на гравців напали гобліни, то в них тут десь є табір, якщо скелети – десь поблизу кладовище, або некромантська вежа. Ці місця можна не прописувати, поки гравці не вирішили піти їх дослідити, достатньо одного-двох речень у ваших нотатках ГМ.

На цьому цю дуже корисну нотатку можна було б закінчити, але ні. Те, що може дійсно урізноманітнити енкаунтери, так це поведінка тих, кого ви зустрінете. Що роблять гобліни? Вони просто патрулюють? Вони женуться за якимись полоненими, що втекли від них? Полюють на ведмедя? Їдять, п’ють та грають в азартні ігри? Якщо гобліни підкралися до нічного табору пригодників, то чого вони хочуть? Всіх перерізати? Вкрасти їжу? Вкрасти когось, хто здається їм слабким? Це все ви можете продумати на етапі підготовки.

Окрім того, деякі системи використовують кидок на реакцію. Цей кидок може бути модифікований здібностями персонажів гравців (наприклад модифікатором харизми), а може кидатися як чиста випадковість. Кидок на реакцію дає можливість зрозуміти як поставляться монстри, або НІПи до персонажів гравців, коли вони їх зустрінуть. Може статися, що вони атакують їх, навіть не розібравшись в обставинах. Можливо ватажку гоблінів персонажі гравців нагадали тих самих злих вартових, які знущалися з нього у дитинстві, не дозволяючи жебракувати на вулицях міста. Тоді його лють, та бажання вбивати повністю виправдані. А може гобліни приймуть персонажів гравців за союзників – розбійників, які повинні були прибути від союзників з віддаленого міста. Пояснити наративно те, що випало під час кидку реакції не важко, більше того, це може дати вам нові цікаві обставини.

Я не знаю, чи буду ще постити статті про енкаунтери, може і так, бо я продовжую водити і матеріал потроху накопичується. Але моя щира порада - краще робіть свої цікаві енкаунтери, спираючись на те середовище, в якому у вас відбуваються події гри.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Теги персонажів

Це Теги персонажів (Character Tags) з книги "The Atlas of the Latter Earth" Кевіна Кроуфорда. Дозвіл на переклад автор цього блогу отримав у приватному спілкуванні з К. Кроуфордом. Якщо у вас є якісь питання або пропозиції пишіть на електронну пошту fanat1986@gmail.com  Дякую за допомогу з вичиткою Valora ! Так само як руїни, міста чи еліти можна визначити за допомогою тегів, так само можна визначити та окремих персонажів. Теги персонажів призначені для того, щоб дати вам швидкий спосіб визначити мотиваційні риси та елементи історії створених вами NPC, незалежно від того, чи є вони антагоністами, симпатичними фігурами, чи суперечними особистостями. Ви також можете використати ці теги як підказки для створення аспектів власного персонажа. Кожен тег персонажа супроводжується обговоренням різних способів прояву цього аспекту, чи то як особистої риси, чи то як ситуації, що визначила його теперішнє становище. Теги, як правило, зосереджені на тому, як ця риса може вплинути на приго...

Ролплей (відіграш) діями

Відіграш в НРІ складається з двох частин - акторська гра та дії. Акторська гра це зміна голосу, інтонації та манери мовлення та опис реакцій персонажа на те, що відбувається в грі (злість, здивування, розчарування). Під час гри в живу до цього можуть додаватися тематичний одяг, жести та (опціонально) гра на музичних інструментах. Під відіграшем діями я розумію відігравання різних аспектів персонажа, які гравець або прописав сам, або отримав разом з прегеном. Нажаль, я часто бачу, що люди взагалі не розуміють, що відіграш діями існує і що він не менш важливий, а для деяких ігор навіть більш важливий ніж акторська гра. Тому я хочу поговорити про нього більш детально. З чого почати відіграш діями? Для того, шоб вам було що відігравати діями, у вашого персонажа повинен бути ряд аспектів, які будуть спонукати до такого ролплею. Вони закладаються на моменті створення передісторії. Наприклад, ваш персонаж постраждав від дій дворян, які використовували його та його сім’ю для власного збагаченн...

Створення неігрових персонажів гравцем

Наразі я граю у дві довгі кампанії - по системах Swords of the Serpentine та самописній, системі від мого друга дитинства. В мечах ми граємо в міське фентезі з елементами детективу, а у мого друга в самописній системі ми граємо в доволі класичну пригодницьку партію в регіоні, де конфліктують між собою різні фракції. Оля (майстриня SotS) попросила підготувати пару неігрових персонажів (НІПів) кожного з гравців перед стартом кампейну. Я настільки розігнався, що привніс цю практику в другий кампейн, в якому я граю. Оскільки я не маю змоги водити багато ігор, то, мабуть, найкраще що я можу - поділитися позитивними практиками, які допомогли покращити ігри, в яких я беру участь. Практика створення НІПів гравцем стала виявилася позитивною, тож ділюся. А чи треба? Не варто створювати неігрових персонажів якщо ви не впевнені, що майстер погодиться їх додавати до ігрового світу. Поговоріть з майстром, уточніть деталі сетінгу та особливості проведення пригоди. Можливо, ви будете грати у кампейн, ...