Перейти до основного вмісту

Географія у ваших світах

Географія у ваших світах
Я вже деякий час пишу в цей денник і тільки дійшов до нотатки про географію. Хоча, здається, що з чого треба починати, бо якщо майстер береться за написання кампанії, він хоче намалювати мапу. Ні не так, Мапу! МАПУ! Щоб була дуже красивою, щоб там усі гори, ріки та маленькі містечка було видно. Це може бути хобі само по собі, але ГМу така мапа принесе не дуже багато користі, окрім натхнення.

Для проведення кампейну в стилі пісочниця, вам знадобиться дві мапи. Мапа регіону та мапа королівства. Це умовні терміни. Вашим регіоном може бути Нью-Йорк, а королівством Бруклін. Сприймайте ці назви як макрорегіон та мікрорегіон.

Мапа регіонального масштабу підкаже вам, куди можуть зрештою потрапити гравці та що вони можуть там знайти. Мапа в масштабі королівства розповість вам, що вони знайдуть під час конкретних сесій. Мапи королівств будуть змінюватися, якщо ви ведете довгий кампейн і персонажі гравців схильні до подорожей. Регіон повинен бути якось відокремлений від іншого світу, географічно, національно або хоч адміністративно.

Регіон

Не треба вимагати від себе дуже круто зроблену мапу. Почніть з начерків і символів, пізніше ви зможете зробити з цього художньо оформлену мапу, якщо захочете. Але наразі вам головне розібратися з тим, як географічно влаштований світ.

На рівні регіональної мапи треба розібратися з наступними речами:
  • Вирішіть, скільки сторін регіональної карти будуть океанічні.
  • Створіть приблизно пів дюжини значних географічних об'єктів.
  • Додайте 1d4+2 великих річок. Річки створюють відмінні кордони для народів, які ви збираєтеся розмістити в цьому регіоні. Якщо виключити чаклунство, річки починаються в горах або високогір'ях і стікатимуть до моря або доти, доки не зникнуть в озері, болоті чи іншій западині. За бажанням додайте на мапу від одного до трьох значних озер або внутрішніх морських районів.
  • Розмістить свої нації, важливі племінні групи, великі організації чи інших важливих гравців, які, на вашу думку, відіграватимуть певну роль у цьому регіоні. Нації та племінні землі мають бути значною мірою оточені природними бар'єрами. Такими бар'єрами можуть бути, наприклад, річки, гірські хребти, густі ліси, непрохідні болота або інша місцевість, що легко захищається.
Не турбуйтеся про розміщення міст, руїн або інших визначних пам'яток поки що. Ви робитимете це в міру потреби, коли втілюватимете в життя королівство.

Королівство

Тепер візьміть фрагмент вашого регіону, який міститиме початкові пригоди вашої кампанії, і почніть із нового аркуша паперу. Скопіюйте будь-які основні особливості місцевості із регіональної мапи, які потрапляють у королівство. На цьому етапі треба розібратися з типом або типами місцевості, які є у вашому королівстві. Як правило якийсь тип місцевості у королівстві є домінуючим, а усі інші можуть бути просто приправою. Річки, які ви розташуєте на мапі королівства будуть значно меншого масштабу, як і горні хребти та озера.

Як правило десь у місцевості, де немає міст, та не проходять дороги будуть розташовані руїни, підземелля чи інші об’єкти, що будуть цікавими для гравців. З цього правила може бути виключення, але тоді треба подумати чому так сталося.

Ще більше інформації, корисних порад та таблиць ви зможете знайти у рулбуку системи "Worlds Without Number". Все, що потрібно для світобудови є в безкоштовній версії на drivethrurpg.com

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Теги персонажів

Це Теги персонажів (Character Tags) з книги "The Atlas of the Latter Earth" Кевіна Кроуфорда. Дозвіл на переклад автор цього блогу отримав у приватному спілкуванні з К. Кроуфордом. Якщо у вас є якісь питання або пропозиції пишіть на електронну пошту fanat1986@gmail.com  Дякую за допомогу з вичиткою Valora ! Так само як руїни, міста чи еліти можна визначити за допомогою тегів, так само можна визначити та окремих персонажів. Теги персонажів призначені для того, щоб дати вам швидкий спосіб визначити мотиваційні риси та елементи історії створених вами NPC, незалежно від того, чи є вони антагоністами, симпатичними фігурами, чи суперечними особистостями. Ви також можете використати ці теги як підказки для створення аспектів власного персонажа. Кожен тег персонажа супроводжується обговоренням різних способів прояву цього аспекту, чи то як особистої риси, чи то як ситуації, що визначила його теперішнє становище. Теги, як правило, зосереджені на тому, як ця риса може вплинути на приго...

Ролплей (відіграш) діями

Відіграш в НРІ складається з двох частин - акторська гра та дії. Акторська гра це зміна голосу, інтонації та манери мовлення та опис реакцій персонажа на те, що відбувається в грі (злість, здивування, розчарування). Під час гри в живу до цього можуть додаватися тематичний одяг, жести та (опціонально) гра на музичних інструментах. Під відіграшем діями я розумію відігравання різних аспектів персонажа, які гравець або прописав сам, або отримав разом з прегеном. Нажаль, я часто бачу, що люди взагалі не розуміють, що відіграш діями існує і що він не менш важливий, а для деяких ігор навіть більш важливий ніж акторська гра. Тому я хочу поговорити про нього більш детально. З чого почати відіграш діями? Для того, шоб вам було що відігравати діями, у вашого персонажа повинен бути ряд аспектів, які будуть спонукати до такого ролплею. Вони закладаються на моменті створення передісторії. Наприклад, ваш персонаж постраждав від дій дворян, які використовували його та його сім’ю для власного збагаченн...

Створення неігрових персонажів гравцем

Наразі я граю у дві довгі кампанії - по системах Swords of the Serpentine та самописній, системі від мого друга дитинства. В мечах ми граємо в міське фентезі з елементами детективу, а у мого друга в самописній системі ми граємо в доволі класичну пригодницьку партію в регіоні, де конфліктують між собою різні фракції. Оля (майстриня SotS) попросила підготувати пару неігрових персонажів (НІПів) кожного з гравців перед стартом кампейну. Я настільки розігнався, що привніс цю практику в другий кампейн, в якому я граю. Оскільки я не маю змоги водити багато ігор, то, мабуть, найкраще що я можу - поділитися позитивними практиками, які допомогли покращити ігри, в яких я беру участь. Практика створення НІПів гравцем стала виявилася позитивною, тож ділюся. А чи треба? Не варто створювати неігрових персонажів якщо ви не впевнені, що майстер погодиться їх додавати до ігрового світу. Поговоріть з майстром, уточніть деталі сетінгу та особливості проведення пригоди. Можливо, ви будете грати у кампейн, ...