Перейти до основного вмісту

Соціальна взаємодія в кампаніях-пісочницях

Соціальна взаємодія в кампаніях-пісочницях
Оскільки в кампаніях-пісочницях, як правило, не заведено робити якусь кількість обов’язкових енкаунтерів на день або ігрову зустріч, в них залишається доволі великий простір для соціальної взаємодії та дослідження. Про дослідження ми поговоримо наступного разу, наразі хотілося б зупинитися на соціальній взаємодії.

В різних ігрових системах соціальна взаємодія зроблена по різному. В одних це перевірка навичок, шляхом кидання кубів, в інших - це повністю результат вміння гравця. Особисто я люблю гібридний підхід - гравець намагався розмовляти сам, але майстер враховує кваліфікацію персонажа, його характеристики та зовнішній вигляд. Але полишимо механічну організацію соціального аспекту в стороні та перейдемо до порад, які можна дати майстрам, що зібралися готувати кампанію-пісочницю.

Готуйте багато НІПів. Якщо ви не контролюєте переміщення гравців з точки А в точку Б, вони можуть піти куди завгодно і намагатися розмовляти з безліччю людей. Як з цим бути? По-перше, вам треба знати світ, в якому ви ведете гру. По-друге, якщо імпровізація не ваша сильна сторона, підготуйте пару десятків НІПів різної зовнішності. Гладких, худих, атлетичних та асиметричних, лисих та з ірокезами. Якщо ви підготуєте інваліда, то будьте готові до запитання, як він став таким, можливо ця розповідь відкриє гравцям шматок ЛОРу.

Таких підготованих НІПів зручно підставляти гравцям в місцях куди вони неочікувано потрапили,  так би мовити, затикати дірки в у вашому ігровому середовищі. Але, деяких НІПів все ж треба створювати вручну заздалегідь. Наприклад, хазяїна збройної лавки, або корчмаря. Над ними можна працювати більш ретельно, проробити як деталізовану зовнішність, так і цікаву історію та різні аспекти їх особистості. Наприклад, хазяїн збройної лавки може бути сам пригодником в минулому. Через інтерес до таких НІПів можна доносити до гравців інформацію про сюжетні гачки.

Щодо взаємодії гравців з НІПом, то тут вам потрібен особистий “план” неігрового персонажа. Гравці можуть вмовляти, залякувати, або задіювати більш екстравагантні способи отримати від НІПа бажане. Але думайте про те, чого хоче сам НІП, які його життєві цінності, на що він не піде ніколи, а що буде коштувати гравцям послуг. При цьому послуга це не завжди примха НІПа, можливо він не віддає персонажам гравців мапу, не тому, що йому хочеться щоб помер якийсь барон, а тому, що мапа належить тому барону і віддати її, поки він живий - смертельний ризик.

Якщо ж все ж таки гравці якось розізлили НІПа, чи завдали йому шкоди, подумайте, чи захоче він помститися і які у нього є опції це зробити. Капітан варти може попросити знайомого корчмаря підсипати персонажам гравців отруїти в їжу. А якась ображена чесна людина може піти за правосуддям в храм і тоді гравцям треба очікувати гніву богів (якщо у вас у Всесвіті вони є). Дії НІПів також можуть бути не ефективними, наприклад шукаючи справедливості у корумпованої варти персонаж може почути щось накшталт: “Ну от вб’ють тоді й приходьте”.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Теги персонажів

Це Теги персонажів (Character Tags) з книги "The Atlas of the Latter Earth" Кевіна Кроуфорда. Дозвіл на переклад автор цього блогу отримав у приватному спілкуванні з К. Кроуфордом. Якщо у вас є якісь питання або пропозиції пишіть на електронну пошту fanat1986@gmail.com  Дякую за допомогу з вичиткою Valora ! Так само як руїни, міста чи еліти можна визначити за допомогою тегів, так само можна визначити та окремих персонажів. Теги персонажів призначені для того, щоб дати вам швидкий спосіб визначити мотиваційні риси та елементи історії створених вами NPC, незалежно від того, чи є вони антагоністами, симпатичними фігурами, чи суперечними особистостями. Ви також можете використати ці теги як підказки для створення аспектів власного персонажа. Кожен тег персонажа супроводжується обговоренням різних способів прояву цього аспекту, чи то як особистої риси, чи то як ситуації, що визначила його теперішнє становище. Теги, як правило, зосереджені на тому, як ця риса може вплинути на приго...

Ролплей (відіграш) діями

Відіграш в НРІ складається з двох частин - акторська гра та дії. Акторська гра це зміна голосу, інтонації та манери мовлення та опис реакцій персонажа на те, що відбувається в грі (злість, здивування, розчарування). Під час гри в живу до цього можуть додаватися тематичний одяг, жести та (опціонально) гра на музичних інструментах. Під відіграшем діями я розумію відігравання різних аспектів персонажа, які гравець або прописав сам, або отримав разом з прегеном. Нажаль, я часто бачу, що люди взагалі не розуміють, що відіграш діями існує і що він не менш важливий, а для деяких ігор навіть більш важливий ніж акторська гра. Тому я хочу поговорити про нього більш детально. З чого почати відіграш діями? Для того, шоб вам було що відігравати діями, у вашого персонажа повинен бути ряд аспектів, які будуть спонукати до такого ролплею. Вони закладаються на моменті створення передісторії. Наприклад, ваш персонаж постраждав від дій дворян, які використовували його та його сім’ю для власного збагаченн...

Створення неігрових персонажів гравцем

Наразі я граю у дві довгі кампанії - по системах Swords of the Serpentine та самописній, системі від мого друга дитинства. В мечах ми граємо в міське фентезі з елементами детективу, а у мого друга в самописній системі ми граємо в доволі класичну пригодницьку партію в регіоні, де конфліктують між собою різні фракції. Оля (майстриня SotS) попросила підготувати пару неігрових персонажів (НІПів) кожного з гравців перед стартом кампейну. Я настільки розігнався, що привніс цю практику в другий кампейн, в якому я граю. Оскільки я не маю змоги водити багато ігор, то, мабуть, найкраще що я можу - поділитися позитивними практиками, які допомогли покращити ігри, в яких я беру участь. Практика створення НІПів гравцем стала виявилася позитивною, тож ділюся. А чи треба? Не варто створювати неігрових персонажів якщо ви не впевнені, що майстер погодиться їх додавати до ігрового світу. Поговоріть з майстром, уточніть деталі сетінгу та особливості проведення пригоди. Можливо, ви будете грати у кампейн, ...