Перейти до основного вмісту

Генерація руїн

Це вже четверта нотатка з циклу про генератори, які може надати безкоштовна книга Worlds Without Number. Цього разу я спробую побудувати цікавий концепт руїн.

Тож в нас є сумнозвісне місто Ньютерм де мешканців гетто, які були уражені невідомою хворобою, викрадають та перероблюють на зброю. Жахам цього міста були присвячені попередні нотатки, тож я не буду переказувати їх зміст (посилання 1, посилання 2, посилання 3). Зараз наша - деталізувати руїни, які знаходяться під гетто і з яких в місто потрапила чи то хвороба, чи то прокляття.

Для початку, ми повинні зважати на те що руїни, що руїни не повинні з’являтися з нічого у гарно прописаному логічному світі. Але оскільки ми не прописували історію земель, що займає місто Ньютерм і не маємо книги, в якій ця історія була б прописана, нам доведеться імпровізувати на ходу. Це не дуже добре, бо коли у вас є історія світу, ви можете донести її до гравців, які будуть досліджувати руїни.

Тож ми беремо розділ «Ruin Tags» і кидаємо двічі кубик d100. Випало 99 та 8, відповідно «Wizard's Lair» та «Birthing Cyst». Тобто «Лігво чарівника» та «Народження пухлини». Тепер нам треба подумати, як це поєднати так, щоб руїни вписалися в контекст історії.

Башта «Сяючого розуму» колись дуже-дуже давно була острівком цивілізації в цих місцях. Вдале розташування біля моря, а також наявність питної води зробили так, що навколо неї почали розбудовувати поселення прості люди, які не мали жодного відношення до магії. Чарівникам треба їсти, прати й латати одяг та задовольняти інші побутові потреби.

Сама башта була не дуже високою, адже більшість досліджень відбувалося під землею, де чарівники намагалися створити сутність Перфектум. Для створення цієї сутності маги використовували, як можна здогадатися, закляття, що мали трансформаційний ефект. Перфектум, повинен був стати добрим генієм, який подолає всі розбіжності поглядів між людьми, та зробить їх єдиним цілим. Але щось пішло не так.

Одного за магів – Жакардіо прирекли на вигнання за не етичні експерименти над людьми. Він казав, що Перфектум не можна втілити просто так коштом магії, є тільки один варіант – за рахунок людей. Але у башті «Сяючого розуму» не місце таким чарівникам, тож Жакардіо сказали збирати речі та вшиватися. Обурений чарівник таємно пробрався до центральної підземної зали, де проводилася розробка Перфектуму і зробив свої корективи.

Через пару хвилин з башти в навколишнє середовище вдарили проміні, що почали перетворювати людей на чудовиськ, уражених язвами та керованих колективним розумом. Чарівники почали знищувати їх, а також зупиняти трансформацію світу, що пішла далі, охоплюючи все більші території. Жаркардіо загинув в бою, захищаючи, тепер вже своє, відкриття. Чарівники доклали усіх зусиль, щоб зупинити поширення магічного катаклізму, але досягли лише часткових успіхів. Вони змогли зупинити Перфектум, що захоплював світ і знищити усіх чудовиськ, що він породив, але не змогли знищити новороджену магічну сутність. Все, що лишилося від башти «Сяючого розуму» та її околиць чарівники опустили під землю і засипали товстим шаром грунту. То ж знищити Перфектум чарівники не змогли, тільки створити для неї в’язницю.

Саме на місці цієї в’язниці й було побудовано гетто Ньютерма. Уражені хворобою люди – ті, до того доторкнувся Перфектум через ґрати в’язниці. Без сили, яку колись давала йому башта повна магічної енергії, він не може просуватися так швидко, як під час активізації Жакардіо. Але якщо людей, уражених Перфектумом стане достатньо багато, він повністю перенесе свою сутність в них і вирветься на волю. Ще один варіант - якщо хтось принесе Перфектуму джерело магічної енергії - тоді процес його звільнення пришвидшиться. Але він і без того йде доволі швидко, як ми пам'ятаємо - мешканці гетто виносять з руїн різні скарби, а влада взялася за дослідження цього місця.

Тож у нас готовий основний концепт руїн. Це в’язниця для Перфектума – магічної сутності, яка може перероблювати людей на чудовиськ с колективним розумом. В’язниця побудована на базі поселення та магічної башти. Чи є там охоронці? Чи є пастки? Наскільки глибоко дослідила руїни влада Ньютерма і до чого ці дослідження привели? Все це, як і мапу руїн, характеристики тих, кого там можна зустріти та лут доведеться підготовити майстру.

Чи буде дослідження такого міста цікавим? Тут вирішувати вам. А мені лишилося випробувати ще один генератор – характеру персонажа, який, нажаль, відсутній в безкоштовній версії WWN, але про це ми поговоримо в наступній нотатці.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Теги персонажів

Це Теги персонажів (Character Tags) з книги "The Atlas of the Latter Earth" Кевіна Кроуфорда. Дозвіл на переклад автор цього блогу отримав у приватному спілкуванні з К. Кроуфордом. Якщо у вас є якісь питання або пропозиції пишіть на електронну пошту fanat1986@gmail.com  Дякую за допомогу з вичиткою Valora ! Так само як руїни, міста чи еліти можна визначити за допомогою тегів, так само можна визначити та окремих персонажів. Теги персонажів призначені для того, щоб дати вам швидкий спосіб визначити мотиваційні риси та елементи історії створених вами NPC, незалежно від того, чи є вони антагоністами, симпатичними фігурами, чи суперечними особистостями. Ви також можете використати ці теги як підказки для створення аспектів власного персонажа. Кожен тег персонажа супроводжується обговоренням різних способів прояву цього аспекту, чи то як особистої риси, чи то як ситуації, що визначила його теперішнє становище. Теги, як правило, зосереджені на тому, як ця риса може вплинути на приго...

Ролплей (відіграш) діями

Відіграш в НРІ складається з двох частин - акторська гра та дії. Акторська гра це зміна голосу, інтонації та манери мовлення та опис реакцій персонажа на те, що відбувається в грі (злість, здивування, розчарування). Під час гри в живу до цього можуть додаватися тематичний одяг, жести та (опціонально) гра на музичних інструментах. Під відіграшем діями я розумію відігравання різних аспектів персонажа, які гравець або прописав сам, або отримав разом з прегеном. Нажаль, я часто бачу, що люди взагалі не розуміють, що відіграш діями існує і що він не менш важливий, а для деяких ігор навіть більш важливий ніж акторська гра. Тому я хочу поговорити про нього більш детально. З чого почати відіграш діями? Для того, шоб вам було що відігравати діями, у вашого персонажа повинен бути ряд аспектів, які будуть спонукати до такого ролплею. Вони закладаються на моменті створення передісторії. Наприклад, ваш персонаж постраждав від дій дворян, які використовували його та його сім’ю для власного збагаченн...

Створення неігрових персонажів гравцем

Наразі я граю у дві довгі кампанії - по системах Swords of the Serpentine та самописній, системі від мого друга дитинства. В мечах ми граємо в міське фентезі з елементами детективу, а у мого друга в самописній системі ми граємо в доволі класичну пригодницьку партію в регіоні, де конфліктують між собою різні фракції. Оля (майстриня SotS) попросила підготувати пару неігрових персонажів (НІПів) кожного з гравців перед стартом кампейну. Я настільки розігнався, що привніс цю практику в другий кампейн, в якому я граю. Оскільки я не маю змоги водити багато ігор, то, мабуть, найкраще що я можу - поділитися позитивними практиками, які допомогли покращити ігри, в яких я беру участь. Практика створення НІПів гравцем стала виявилася позитивною, тож ділюся. А чи треба? Не варто створювати неігрових персонажів якщо ви не впевнені, що майстер погодиться їх додавати до ігрового світу. Поговоріть з майстром, уточніть деталі сетінгу та особливості проведення пригоди. Можливо, ви будете грати у кампейн, ...